הצטרפו אלינו

תאורה חכמה לבית: כך תשלטו בבית החכם

תאורה לבית היא לא רק פריט פרקטי, אלא תאורה גם מהווה נדבך עיצובי רב חשיבות, ולו כי בכוחה ליצור תחושה של מרחבים יותר גדולים, בכוחה לייצר נישות, בכוחה ליצור אווירה ובכוחה למקד את תשומת הלב, ועל כן כה מרתק לעקוב אחר החידושים האחרונים בתחום התאורה.

אם כן מה המילה האחרונה כיום בתחום? ללא ספק התאורה החכמה, ולו כי באופן שכזה ניתן לקבל שליטה מלאה ואף מבעוד מועד על אופי האווירה והתאורה בבית, וזאת מבלי להתהלך הלוך וחוזר בין המטבח למתג כאשר מתחיל להחשיך, או בין חדר השינה למתג כאשר מבקשים להתעורר. מדוע? כיוון שתאורה חכמה מאפשרת שליטה מלאה גם באמצעות הטאבלט והסמארטפון – שני פרמטרים שגם כך זמינים עבור האדם המודרני בכול רגע נתון.

לחיות את המחר

אז אלו אופציות מסתתרות מאחורי תאורה חכמה לבית? ובכן היכולת לעבור בין תאורות שונות באופן הדרגתי, משחק עם עיצובי תאורה, משחק עם חוזק התאורה, משחק בין הבהוב לאור חזק ובוהק, היכולת להדליק את התאורה מבלי להיות נוכחים בבית (אידאלי עבר תאורת מבואת הכניסה), ניתן להפעיל שעוני שבת עבור מצבים מסוימים, ניתן לשלוט על התאורה של הקומה העליונה מבלי לעלות במדרגות ואפילו ניתן ע"י משחק עם הבהובים, ליצור שלל תזכורות – למשל עבור גשם שיורד בחוץ, (כך שניתן למהר להוריד את הכביסה), עבור תזכור השעה שבה יש להתחיל להכין ארוחת ערב וכדומה. לאור כל זאת, אם גם אתם אנשים של קידמה, גדג'טים ואנשים שאוהבים לנצל את נפלאות הטכנולוגיה החכמה, הרי שתשמחו לשלב תאורה לבית שהיא אינה סטנדרטית, אלא כזו אשר ניתנת לשליטה פשוטה מכל דפדפן אינטרנט.

חיישני תנועה

מעניין לדעת שלצד החלפת המתג שעל הקיר בהעברת היד על הלפטופ (או על גבי הסמארטפון), הרי שגם ניתן לשלוט על התאורה רק ע"י תזוזה, וזאת באמצעות חיישן תנועה אשר אחראי על הדלקת האור. עוד נציין בהקשר של חיישני תנועה אשר משפיעים על תאורה לבית חכם, שגם יש לא מעט גד'גטים שפותחו בתחום, כך למשל ניתן למצוא אהיל שמכיל מקום עבור הסמארטפון, כך שע"י מחיאות כפיים ניתן להדליק או לכבות את האור.

שליטה מרחוק

לצד שלל הפיתוחים המרתקים, נוסיף ונציין לטובה שהתאורה החכמה גם מאפשרת התקנה פשוטה לצד עמידות לאורך זמן. כמו כן התאורה החכמה נחשבת לאיכותית, מאפשרת את בחירת הגוון האידאלי עבור כל אחד (לבן קר, לבן צהבהב וכדומה), ניתן למצוא תאורה לבית שמאפשרת שליטה מרחוק (בין היתר ניתן לעמעם את עוצמת האור בחלקים נבחרים בבית), ניתן לשלוט על התאורה דרך השעון וכדומה. לבסוף נציין שמגוון מחקרים הוכיחו את הקשר שבין מצב רוחנו לבין התאורה בבית, ועל כן טוב לדעת שכעת ניתן למזער מצבי רוח מוזרים, ולו ע"י שליטה מהירה ומהנה בתאורה.

חדשות אחרונות