הצטרפו אלינו

לעצב חדר ילדים בחוכמה בשנת 2016

החלל הביתי שעובר אולי את מרבית השינויים העיצוביים במרבית בתי האב בישראל במהלך השנים הוא כמובן חדר הילדים - מאחר והילד/ים גדלים עם השנים, אזי אחת לכמה שנים קיים צורך לשנות את עיצוב החדר בהתאם. בשלב מסוים, בדרך כלל סביב גיל 13-14 הילד ישאף להתחיל לעצב את חדרו כבר בעצמו, אך עד אז אנחנו בהחלט צריכים לעצב אותו עבורו.

עיצוב חדר ילדים מתחלק לכמה רבדים מרכזיים כאשר ברובד הראשון ישנם הרהיטים המרכזיים שהם כמובן מיטה, ארון, שולחן, ספרייה וכו'. ברובד השני ישנם הקירות, הצבע הכולל, טפטים, פוסטרים, תמונות וכו'. ברובד השלישי נמצא את הדלתות והחלונות וברובד הרביעי לרוב יש אביזרים נלווים שונים - זה יכול להיות שטיח, מנורה מרכזית וזה יכול להיות מתלה מיוחד או כל דבר אחר.

הדגשים המרכזיים הנדרשים לעיצוב החדר

הדגש הראשון אליו נתייחס הוא גודלו של החדר - על מנת שהחדר יעוצב בצורה נכונה וחכמה, רצוי שנסתכל על הגודל של החדר ברוטו וכן על השטח שעומד בפנינו נטו, וכך נוכל לדעת איך אנחנו יכולים לעצב את החדר באופן כללי. בנוסף נתונים אלו יאפשרו לנו לבחור רהיטים בגודל המתאים ולדעת באילו אביזרים אנחנו יכולים לעשות שימוש כמוטיב מרכזי בעיצוב

דגש מרכזי שני יש לקחת בחשבון הוא כמובן גיל הילד – כפי שכבר שציינו חדר ילדים הוא החדר שעובר הכי הרבה שינויים כתוצאה מכך שהילד גדל ובכל פעם יש צורך לעצב אותו אחרת. אל תנסו לעצב את החדר עם מבט לעתיד, כלומר אם הילד כיום בן 3, אין טעם לעצב אותו כך שהעיצוב יתאים לילד בגיל 10 או אפילו 7. זה לא יעיל ולמען האמת גם לא יפה.

הדגש השלישי אליו כדאי לשים לב הוא יצירת תיאום מוחלט בעיצוב - להבדיל מחדרים אחרים בבית, רצוי שחדר ילדים היה עם תיאום מקסימאלי בעיצוב. כלומר, מיטה, ארונות וספרייה באותו צבע פחות או יותר. אחרת החדר ייראה יותר כמו קרקס ופחות כמו חדר ילדים חדשני ומעוצב.

5 טיפים לעיצוב מודרני ועדכני

  1. כיום נהוג לעצב חדר ילדים באופן כזה שישולבו בו כמה שיותר מרכיבים אלקטרוניים. כל חדר ילדים כיום יש בו טלוויזיה, מחשב, מזגן, ועל כן יש לעצב אותו כך שהם ישתלבו היטב בחדר ולא יפריעו, אלא יהיו חלק אינטגראלי בעיצוב.
  2. בחדרי ילדים רבים, נהוג היום לא לשים הרבה ריהוט, מיטה ושולחן זה המקסימום כיום. הורים רבים מעדיפים שתהיה להם שליטה יותר טובה על הארון של הילד ולכן הם שמים אותו כחלק מחדר ארונות.
  3. שימוש בצבעים רכים - חדר ילדים זה מקום בו אפשר להשתמש גם בצבעים רבים וגם רצוי שיהיו צבעים רכים. לא מחייב שזה יהיה לבן כמו שהיינו רגילים תמיד, אלא אפשר להשתמש בתכלת, אפור, אפילו ורוד.
  4. טרנד הפרקטים - יותר ויותר הורים מעדיפים להתקין פרקט בחדר של הילד ולא מרצפות רגילות, זה יותר יפה ונשמר הרבה יותר זמן.
  5. וכמובן התאורה - יש לוודא שהילד נהנה מתאורה מרכזית, רצוי שתשלב בעיצוב של החדר, מה שאומר נורה עם כיסוי שמתאים לגיל שלו, וכן תאורה משנית ליד המיטה וליד השולחן. כך הוא יוכל לקרוא או לעשות שיעורים בלי שהעיניים שלו חלילה ייפגעו.

 

חדשות אחרונות