הצטרפו אלינו

גאדג'טים חדשים

תאורה חכמה לבית: כך תשלטו בבית החכם

תאורה לבית היא לא רק פריט פרקטי, אלא תאורה גם מהווה נדבך עיצובי רב חשיבות, ולו כי בכוחה ליצור תחושה של מרחבים יותר גדולים, בכוחה לייצר נישות, בכוחה ליצור אווירה ובכוחה למקד את תשומת הלב, ועל כן כה מרתק לעקוב אחר החידושים האחרונים בתחום התאורה.

המשך קריאה: תאורה חכמה לבית: כך תשלטו בבית החכם

   

הצעד הראשון שלי לבית חכם – המשרת הביתי שלי

אם אתם כמו רבים אחרים, נפעמים מקצב השינויים הטכנולוגיים וממשקים שהטכנולוגיה מזמנת לחיינו, בוודאי עברה בראשכם המחשבה כיצד אני מקל על חיי היום יום שלי, כיצד אני רותם את הטכנולוגיה ומאפשר לעצמי חיים טובים יותר.

הבית החכם זה הנושא החם ביותר של השנים האחרונות, וככזה כמות הפתרונות והממשקים אשר מתיימרים להחליף ממשקים בחיינו גדלה באופן מתמיד – עוד ועוד פתרונות איכותיים עולים על המדפים ומשווקים לנו חיים טובים יותר.

את מגוון הפתרונות ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות:

  1. פתרונות אשר דורשים שינוי תשתיתי ונדרשת הכנה ברמת התשתית.
  2. פתרונות אשר מתמודדים עם מצב קיים – כלומר פתרונות אשר מעניקים מענה מיידי לאלו מבינינו אשר לא בונים את ביתם / משפצים את ביתם ומעוניינים בפתרון במצב הקיים.

ברצוני לעסוק במוצר מהקטגוריה השנייה. במוצר אחד אשר יכול לשפר את חייכם  באופן משמעותי וללא כל הכנות נדרשות, פשוט לקנות ולהשתמש. מדובר במוצר שצובר יותר ויותר פופולאריות ביותר משקי בית בישראל ובעולם. פיתרון הפלא זוכה לכינויי חיבה רבים בין משתמשיו והפך להיות רב מכר בלתי מעורער בתחומו, לכמעט שם גנרי בתחום.

למי שעדיין לא הבין המוצר הינו רומבה – השואב הרובוטי – מדובר בדור חמישי למשפחת רובוטים ענפה ומפוארת שהובילה ויצרה שוק ושינתה את הדרך בה אנו מתייחסים למטלה היום יומית של ניקיון רצפת ביתנו.

הרומבה הינה צעד ראשון פשוט למדי שיכולה לעשות כל משפחה החפצה להצעיד את ביתה אל המאה ה- 21.

מדובר במכשיר רובוט דמוי דיסקה אשר צפוי לחולל קסמים על רצפת ביתכם וליתר באופן מוחלט את השימוש במטאטא.

הסלוגן השיווקי שלו "תן לרומבה לעשות העבודה – ולך לנהל את הזמן הפנוי שנוצר".

אז מדוע מוצר שמלווה אותנו כבר קרוב לעשור ראוי רק כעת להיכלל בהיכל התהילה של הגאדג'טים המשמעותיים ביותר לבית חכם?

למעשה מדובר בדור חמישי ומשובח למשפחת  הרובוטים החכמים, וכצפוי הפעם הוא חכם  יותר, עוצמתי יותר, בעל סוללה איכותית יותר ובעיקר כולל ממשקים ואפליקציה מדליקה לשליטה מרחוק ולניהול המטלה המשמימה.

למעשה הרובוט מתממשק בתצורתו הנוכחית עם הטלפון החכם שלכם ובכך מרחיב את יכולותיו ותכונותיו בצורה משמעותית. הרובוט החכם יודע לעדכן אתכם במצב הטעינה של המכשיר, בסטטוס הניקיון במועד תחילת עבודתו, באחוזי כיסוי ניקיון שטח הבית והכל אפשרי מכל מקום בעולם ומקצות האצבעות שלכם.

אז אם שמעתם על בית חכם ועל האינטנט של הדברים ועדיין לא גיבשתם דעה או התנסיתם במוצר שמספק את העבודה, הרשו לי להמליץ לכם על גאדג'ט עוזרת בית שלבטח תשלהב את דעתכם ותצעיד אתכם אל העולם הדיגיטלי שצפוי לנגוס בעקביות במטלות המשמימות, ולהשאיר אותנו עסוקים בניהול צבא הרובוטים שיעבוד בשבילנו ובעוד כמה משימות משמימות פחות.

 

 

   

לעצב חדר ילדים בחוכמה בשנת 2016

החלל הביתי שעובר אולי את מרבית השינויים העיצוביים במרבית בתי האב בישראל במהלך השנים הוא כמובן חדר הילדים - מאחר והילד/ים גדלים עם השנים, אזי אחת לכמה שנים קיים צורך לשנות את עיצוב החדר בהתאם. בשלב מסוים, בדרך כלל סביב גיל 13-14 הילד ישאף להתחיל לעצב את חדרו כבר בעצמו, אך עד אז אנחנו בהחלט צריכים לעצב אותו עבורו.

עיצוב חדר ילדים מתחלק לכמה רבדים מרכזיים כאשר ברובד הראשון ישנם הרהיטים המרכזיים שהם כמובן מיטה, ארון, שולחן, ספרייה וכו'. ברובד השני ישנם הקירות, הצבע הכולל, טפטים, פוסטרים, תמונות וכו'. ברובד השלישי נמצא את הדלתות והחלונות וברובד הרביעי לרוב יש אביזרים נלווים שונים - זה יכול להיות שטיח, מנורה מרכזית וזה יכול להיות מתלה מיוחד או כל דבר אחר.

הדגשים המרכזיים הנדרשים לעיצוב החדר

הדגש הראשון אליו נתייחס הוא גודלו של החדר - על מנת שהחדר יעוצב בצורה נכונה וחכמה, רצוי שנסתכל על הגודל של החדר ברוטו וכן על השטח שעומד בפנינו נטו, וכך נוכל לדעת איך אנחנו יכולים לעצב את החדר באופן כללי. בנוסף נתונים אלו יאפשרו לנו לבחור רהיטים בגודל המתאים ולדעת באילו אביזרים אנחנו יכולים לעשות שימוש כמוטיב מרכזי בעיצוב

דגש מרכזי שני יש לקחת בחשבון הוא כמובן גיל הילד – כפי שכבר שציינו חדר ילדים הוא החדר שעובר הכי הרבה שינויים כתוצאה מכך שהילד גדל ובכל פעם יש צורך לעצב אותו אחרת. אל תנסו לעצב את החדר עם מבט לעתיד, כלומר אם הילד כיום בן 3, אין טעם לעצב אותו כך שהעיצוב יתאים לילד בגיל 10 או אפילו 7. זה לא יעיל ולמען האמת גם לא יפה.

הדגש השלישי אליו כדאי לשים לב הוא יצירת תיאום מוחלט בעיצוב - להבדיל מחדרים אחרים בבית, רצוי שחדר ילדים היה עם תיאום מקסימאלי בעיצוב. כלומר, מיטה, ארונות וספרייה באותו צבע פחות או יותר. אחרת החדר ייראה יותר כמו קרקס ופחות כמו חדר ילדים חדשני ומעוצב.

5 טיפים לעיצוב מודרני ועדכני

  1. כיום נהוג לעצב חדר ילדים באופן כזה שישולבו בו כמה שיותר מרכיבים אלקטרוניים. כל חדר ילדים כיום יש בו טלוויזיה, מחשב, מזגן, ועל כן יש לעצב אותו כך שהם ישתלבו היטב בחדר ולא יפריעו, אלא יהיו חלק אינטגראלי בעיצוב.
  2. בחדרי ילדים רבים, נהוג היום לא לשים הרבה ריהוט, מיטה ושולחן זה המקסימום כיום. הורים רבים מעדיפים שתהיה להם שליטה יותר טובה על הארון של הילד ולכן הם שמים אותו כחלק מחדר ארונות.
  3. שימוש בצבעים רכים - חדר ילדים זה מקום בו אפשר להשתמש גם בצבעים רבים וגם רצוי שיהיו צבעים רכים. לא מחייב שזה יהיה לבן כמו שהיינו רגילים תמיד, אלא אפשר להשתמש בתכלת, אפור, אפילו ורוד.
  4. טרנד הפרקטים - יותר ויותר הורים מעדיפים להתקין פרקט בחדר של הילד ולא מרצפות רגילות, זה יותר יפה ונשמר הרבה יותר זמן.
  5. וכמובן התאורה - יש לוודא שהילד נהנה מתאורה מרכזית, רצוי שתשלב בעיצוב של החדר, מה שאומר נורה עם כיסוי שמתאים לגיל שלו, וכן תאורה משנית ליד המיטה וליד השולחן. כך הוא יוכל לקרוא או לעשות שיעורים בלי שהעיניים שלו חלילה ייפגעו.

 

   

מדוע דווקא פרגולה מאלומיניום

יותר ויותר אנשים מעדיפים להתקין בבתיהם לאחרונה פרגולה מאלומיניום מאשר פרגולה מעץ. הפרגולה הפכה לאחד מהפריטים היותר אהובים בבית כאשר ניתן להתקין במקומות שונים ברחבי הבית כמו למשל בגינה או בחצר אם מדובר בבית פרטי אך ניתן להתקין פרגולה גם בדירות בבתים משותפים כמו למשל דירות גג או דירות עם מרפסת רחבת ידיים. הפרגולות נכנסו לחיינו אי שם בשנות התשעים, אך באותה תקופה בניית פרגולה הייתה מצריכה אישורים רבים בעוד שהפרגולה המועדפת על רוב הצרכנים הייתי פרגולה מעץ, היות ופרגולה מאלומיניום עדיין אל הייתה מוצר זמין בשוק בארץ.

עם השנים התפתח מאוד השוק של הפרגולות בארץ וביחד עם הפחתת האישורים והזמן הנצרך לאישורי הקמת הפרגולה, תודות להקלה בחוקי העזר העירוניים אשר מנעו את הקמתן של פרגולות, נכנסו לשוק גם מוצרים שונים של פרגולות כמו פרגולה מאלומיניום, פרגולה חשמלית, פרגולה תלויה ועוד אשר שדרגו באופן משמעותי את השוק של הפרגולות והתאמה את בתי הצרכנים של הפרגולות.

יתרונות של פרגולה מאלומיניום

נתחיל עם העובדה שפרגולה אלומיניום נראית טוב יותר ומוסיפה רובד עיצובי נוסף לבית, לפרגולה מאלומיניום מראה נקי יותר, מראה יוקרתי יותר אשר אותו הוא מעניק הלאה גם לעיצוב הבית. פרגולה עץ מעניקה מראה כפרי יותר אך הפרגולה מאלומיניום מתאימה יותר לבתים בעלי עיצוב מודרני אשר לא רוצים שהפרגולה עץ תשבור את הקו העיצובי של הבית.

יתרון משמעותי נוסף של הפרגולה מאלומיניום על פני פרגולה מעץ הוא העובדה שה תחזוקה שלה פחות מצריכה מאמץ מהצרכן. אלומיניום הוא חומר חזק יותר מעץ והעובדה שהוא נמצא בחוץ בגשם או בשמש כלל לא מפריעה לו, כן נצטרך לעשות לו טיפול תקופתי על מנת לשמור על הגוון והברק שלו אך בניגוד לעץ שחייב טיפול כל תקופה מאוד ספציפית האלומיניום חומר גמיש יותר אשר לא נפגע בקלות מאיתני הטבע אשר מהם סובל העץ. כפועל יוצא מכך, אורך חייה של הפרגולה מאלומיניום הוא ארוך יותר מאורך חייה של פרגולה מעץ, שוב, תודות לעובדה שאלומיניום חזק יותר בתור חומר גלם.

   

מקלחונים לאמבטיה - הדרך לשדרג את החוויה בחדר האמבטיה

מקלחת היא אחד הדברים לו אנו מחכים במהלך כל היום. יש כאלה שאוהבים לפתוח את היום עם מקלחת קרירה וכך להתעורר ולהרגיש רעננים לקראת יום עמוס ואינטנסיבי לעומת זאת, יש כאלה שמחכים כל היום למקלחת החמה של לפני השינה. סוג המקלחון בחדר האמבטיה, בהחלט קובע את הדרך שבה נוכל להנות מזרימת המים ומהשהייה בתוכו. השוק מציע קשת רחבה של מקלחונים לאמבטיה החל ממקלחונים פשוטים המתאימים לדוגמא לדירה אותה אתם משכירים ולא מעוניינים להשקיע אלפי או עשרות אלפי שקלים ועד למקלחונים יוקרתיים ומעוצבים בסגנונות שונים ומגוונים. את המקלחון אותו אתם בוחרים חשוב להתאים לחלל האמבטיה ולהתייחס למרכיבים הבאים:

גודלו של חדר האמבטיה

מן הסתם אם ברשותכם חדר אמבטיה גדול ומרווח, אנו ממליצים לכם לנצלו היטב ולהתאים לעצמכם מקלחון לאמבטיה בהתאמה אישית מעל הגדלים הסטנדרטיים. מקלחון שכזה אמנם יעלה לכם לא מעט כסף שכן הוא רחב ידיים ויאפשר לכם גם אבזור מושלם של המקלחון עצמו, אך עדיין ישדרג לכם את החוויה בצורה יוצאת דופן. לעומת זאת, אם המרחב באמבטיה לא מאפשר לכם לבחור מקלחון גדול במיוחד, תוכלו בעזרת תכנון אופטימלי ונכון לבחור מקלחון שמצד אחד יספק לכם את צרכיכם ומצד שני לא יהיה קטן מדי.

סוג המקלחון

כאמור השוק מציע קשת רחבה של מקלחונים בין אם בצורה שלהם ובין אם בחומרי הגלם. בחרו מקלחון שיתאים באופן מושלם לנישה שכבר קיימת, כך תוכלו לחסוך מקום. לעומת זאת אם אין ברשותכם נישה, או שני קירות קיימים שיכולים להתאים למקלחון חזיתי, תוכלו לעצב לעצמכם מקלחון שיעמוד בחלל האמבטיה באופן עצמאי או לחלופין מקלחון עגול יפהפה. הקפידה שהזכוכית בה אתם בוחרים מחוסנת היטב ושאתם בוחרים בחברה מקצועית ואמינה לרכישה והתקנת המקלחון.

זכרו, הדרך שבה תבחרו לעצב את חדר האמבטיה שלכם, תשפיע רבות על התחושה שלכם בתחילת או בסוף יום. לכן, אל תקלו בכך ראש, חשבו על כל הפרטים החל מגודל החלל, סוג המקלחון וכמובן נסו להתאים את כל אותם צרכים שלכם לתקציב העומד ברשותכם.

   

הדברה - שימרו על הבית שלכם ממזיקים

חברת הדברה במרכז – להדברת מכרסמים

 מרכז הארץ הוא איזור חם ולח בעונת הקיץ ואקלים זה הוא בית גידול מעולה למזיקים מסוגים שונים. במרכז הארץ גרים אנשים גם בבתי דירות משותפים, גם בבתים צמודי קרקע או בוילות וגם באיזורים חקלאיים. ברוב המקומות הללו יש סכנה להופעת מכרסמים מסוגים שונים שמהווים מפגע בריאותי מסוכן מעבר לתחושה הלא נעימה שהם מעוררים כאשר הם מתגלים ומתרוצצים בבית או בגינה.

הנזק הגדול שמביאים איתם המכרסמים הוא העברת מחלות לבני האדם או גרימת נזקים לגידולים חקלאיים. לכן, יש לעשות הכל כדי להדביר אותם, וזאת יש לעשות אך ורק על ידי חברת הדברה במרכז בעלת רשיון מדביר ואישור לשימוש בחומרי הדברה נגד מכרסמים.

כיצד לעשות הדברת מכרסמים

על מנת להדביר מכרסמים יש כמה שיטות וחומרים שנעשה בהם שימוש על ידי חברות הדברה במרכז. לא מומלץ לנסות להיפטר ממכרסמים לבד מכיוון שהשיטות הביתיות יכולות במקסימום לתפוס עכבר או עכברוש באופן נקודתי, אבל לא למגר את התופעה מן היסוד.

הצורה הנפוצה ביותר להדביר מכרסמים היא שימוש בחומרי הדברה רעלניים מסוגים שונים שיש צורך ברישיון מיוחד לעשות בהם שימוש. התנהלות לא זהירה או שלא לפי נוהלי הבטיחות עלולים להיות מסוכנים לבני האדם הבאים במגע איתם ויכולים לגרום למוות.

שיטות שונות להדברת מכרסמים

חברת הדברה במרכז מנוסה ובעלת ניסיון תוכל להציע לכם דרכים שונות להדביר או להרחיק מכרסמים מביתכם. הדרכים הנפוצות ביותר הם:

הדברה כימית – הדברה זו מאד יעילה נגד מכרסמים, אבל היא כרוכה בשימוש עם חומרי הדברה רעילים שמאד מסוכנים לבני האדם ולחיות המחמד שבבית.

הדברה בעזרת מלכודות – הדברה זו עושה שימוש במלכודות מכאניות שונות על מנת ללכוד את המכרסמים והיא יעילה למקומות שבהם מספרם קטן או זניח.

הדברה ירוקה – כיום ישנם חומרי הדברה אורגניים גם נגד מכרסמים ויתרונם הוא שהם אינם מזיקים לאדם או לסביבה כלל. מומלץ להתייעץ עם נציג חברת הדברה במרכז כדי ללמוד עוד על סוג הדברה זה.

הדברה אלקטרונית – זהו סוג הדברה שמרחיק את המכרסמים מן הבית עקב שימוש בעזרים אלקטרוניים המשדרים בתדר מאד גבוה שאינו נקלט באוזן אנושית, אבל שמאד מטריד את המכרסמים וגורם להרחקתם מהמקום.

הדברה ביולוגית – בשטחים פתוחים או חקלאיים הנגועים במכרסמים נעשה שימוש גם בשיטה זו שבה מוכנסים בעלי חיים הניזונים מהמכרסמים ועל ידי כך מדבירים אותם.

הסכנות הכרוכות בהדברת מכרסמים

חשוב לזכור, כי הדברת מכרסמים בחומרי הדברה כימיים היא מסוכנת לאדם ונעשה שימוש בחומר במכונה סטריכנין (רעל עכברים) והוא מאד מסוכן לבני אדם ולבעלי חיים אחרים. חומר זה גורם לעיוות השרירים שגורם למוות בחנק או מתשישות. חומר נוסף שנעשה בו שימוש הוא רעל נוגד קרישה שגם הוא מאד מסוכן לבני האדם ולחיות המחמד שבבית.

חברת  הדברה במרכז בעלת רישיון ונסיון בהדברת מכרסמים תוכל לסייע לכם להיפטר ממפגע מסוכן זה ואין להשאיר זאת לחובבים.

 

   

זה לא כל כך נעים לראות אייפון סגור

האייפון, המכשיר המבוקש ביותר בענף הטלפונים החכמים, זקוק לא פעם לעזרה בכדי לפעול בשלמות ולספק לבעליו את מגוון האפשרויות המופלאות אשר טמונות בו.

המשך קריאה: זה לא כל כך נעים לראות אייפון סגור

   

ברז חכם לבית

ברז חכם אז איך אפשר שלא לדבר על ברזים חכמים. במדינתו הקטנה והיבשה ברז חכם שייך לסוג המוצרים שחייבים אבל חייסים להתקין בכל בית. בניגוד למוצרים רבים אחרים עליהם אנו מרחיבים באתר בית חכם, ברזים חכמים, מחד וחסכוניים מנגד הינם מוצר שיש להבטיח את קיומו בכנסת של מדינת ישראל. אם נדלג על שלב הנתונים הסטטיסטיים ונעשה רגע בדק בית אצלנו, נגלה כי מרבית בני משפחתנו שוטפים ידיים ומצחצחים שיניים בזרם אימתני אשר יכול לשמש כאמצעי נגד הפגנות. שטיפת כלים היא דוגמה נפלאה נוספת לבזבוז המים המשווע בביתנו. הרשו לי לחסוך מכם את הרצאה נוספת על חשיבות החסכון במים. במקום זה ברצוני להציג את הברז החכם, אשר יסייע לנו גם לחסוך קצת מים במערכת בית חכם.

המשך קריאה: ברז חכם לבית

   

חדר האמבטיה האולטימטיבי בבית חכם

חדר האמבטיה האולטימטיבי בבית חכם עם טלוויזיות אטומות למים ועם צגים הנראים כמראות, אין כבר שום תירוץ להתעלם מחדר האמבטיה בעת תכנון הבית החכם האולטימטיבי. אנו רוצים להראות לך כיצד ליצור את חדר האמבטיה המושלם לבית חכם.

המשך קריאה: חדר האמבטיה האולטימטיבי בבית חכם

   

רעיונות לבית חכם - מראת מסך

טלוויזיה LCD מובנה למראה חדר האמבטיה האולטימטיבי אינו שלם בלי טלוויזיה LCD חבויה  איפשהו.  אולי שווה לבדוק את האפשרות להינות ממראת אמבטיה שהיא גם מסך טלוויזיה?  שדרוג נחמד לאווירת הבית החכם שלנו, לא?

המשך קריאה: רעיונות לבית חכם - מראת מסך

   

חדשות אחרונות