הצטרפו אלינו

טיפים לבחירת פתרונות הצללה חכמים לבית חכם

בשנים האחרונות הפך כבר מושג הבית החכם לשם דבר. היתרונות שלו רבים ומגוונים והם מאפשרים להביא את ניצול הטכנולוגיה היעיל והאפקטיבי לכל תחומי החיים. בזכות מגוון רחב של תכונות ובזכות האפשרות לשלב בתוך המערכת מגוון רחב של פתרונות, איכות החיים עולה ועימה גם הנוחות והחיסכון.

בעת האחרונה החלו מתרבים הסימנים לכך שגם פתרונות הצללה שונים יכולים להשתלב באופן מושלם בבית המודרני, המתוחכם והמעוצב. פתרונות אלו, כאשר משלבים אותם נכונה בסביבת המגורים, מסייעים להשיג נוחות מרבית בימים החמים וגם חיסכון של ממש בהוצאות האנרגיה.

במאמר הנוכחי אספנו כמה טיפים חשובים לבחירה בפתרונות הצללה שונים, עם התאמה מושלמת לבית החכם.

 

טיפ מספר 1 – חוכמת השילוב

כיום, אמצעי ההצללה השונים כגון מרקיזות, פרגולות, וילונות וסוככים שונים מגיעים בשתי צורות עיקריות. הצורה הראשונה היא הצורה החשמלית – עם או בלי מנוע, והצורה השנייה הצורה הלא חשמלית. גם בסביבה מבוססת טכנולוגיה כדאי מאוד לשלב בין השניים לצורך השגת סביבה מוצלת נעימה, נאה ואיכותית.

 

טיפ מספר 2 – תזמון השימוש

בחירה נכונה בפתרונות ההצללה שניתן להפעיל תוך סנכרון עם פקודות מוגדרות מראש מאפשר השגת מקסימיזציה בתפעול. התזמון מאפשר להפעיל את הסוכך החשמלי, הווילון החשמלי או כל פתרון הצללה מתאים אחר בדיוק על פי הצורך.

בשעות שאין שמש ישירה אפשר ליהנות יותר מאור טבעי, כאשר פתרון ההצללה נמצא במצב סגור או מקופל. לעומת זאת, כאשר מגיעות השעות החמות והקרינה והחום עולים, מופעל האמצעי המתאים באופן אוטומטי ואפשר ליהנות מהצללה מושלמת.

 

טיפ מספר 3 – התאמה נכונה

סביבה המגורים בתוך הבית וגם הסביבה הקרובה, מחוצה לו, זקוקה לאמצעים שונים לאספקת צל. בין היתר מדובר על צלונים לחלון, אביזרי הצללה למפרסת, פרגולות לגינה, מפרשי צל לשטחים פתוחים וכן הלאה.

חלק מהאמצעים הללו יכולים להתחבר למערכות הממוחשבות של הבית החכם המודרני, אך יש לבצע את ההתאמה בצורה נכונה. בחירה באמצעי לקירוי והצללה שאינו מתאים בדיוק למקום או שאינו יכול להסתנכרן עם מערכת הפעלה חכמה לא תביא לתוצאות הרצויות. על מנת להצליח, כדאי לפנות לספק ההצללה ולמתקינים מורשים, מוסמכים ומומלצים.

 

טיפ מספר 4 - לא צריך להתפשר

לאור העובדה שיש כיום ספקים רבים של אביזרי הצללה לסביבה הביתית בכלל ולבית חכם בפרט, אין כל צורך להתפשר. מגוון המוצרים הרחב והניסיון שנצבר בקרב הספקים והמתקינים מאפשר לכל לקוח למצוא את אנשי המקצוע והמשווקים המתאימים לו ביותר.

חדשות אחרונות