הצטרפו אלינו

כיצד מומלץ לבצע צביעת בית חכם

בעשור השני של שנות האלפיים, תכנון ובנייה של בית חכם חדש או לאחר שיפוץ הפכו להיות סטנדרט מבוקש, וזאת בשל הרצון לעלות את רמת החיים ולהקל על ההתנהלות היומיומית. יחד עם זאת, בנייתו של בית חכם מורכבת מהרבה פרמטרים שיש לקחת בחשבון, ואחד מהם הינו אופן צביעת הבית.

ייחודיות צביעת בית חכם

שלא כמו צביעת בית רגיל המסתכמת בעיקר בקירות, בית חכם מציב קריטריונים וצרכים שונים. זאת מאחר ובית חכם מיועד לספק פתרונות ושירותים מתקדמים לטובת בעליו, כדוגמת מערכות שמע, מערכת קולנוע ביתית, מסכי מגע ותריסים חשמליים. מוצרים אלו מגיעים לרוב בגוונים סטנדרטיים  שבמקרים רבים אינם מתאימים לעיצוב הכולל של הבית, ועל מנת שיוטעמו, ישתלבו או יוסוו יש צורך לצבוע אותם. מכיוון שלרוב מדובר במערכות וחומרים מיוחדים ורגישים, יש לדעת באילו חומרים להשתמש וכיצד לבצע את המלאכה באופן מקצועי ואסטטי.

 

סוגים של מוצרים וחומרי גלם הנדרשים לצביעה בבית חכם

בית חכם מורכב מחומרי גלם שונים שיש לצבוע כדוגמת עץ, פלסטיק, זכוכית ומתכת. כמו כן, יש צורך לצבוע מוצרים רגישים כאשר השימוש בחומרים לא מתאימים ובאופן בלתי מקצועי עלול לפגום בתפקודם. מוצרים אלו כוללים בין היתר רמקולים ומוצרי שמע נלווים, מקרן, פתחי מיזוג אוויר, תריסים וצלונים חשמליים, פאנלים, דלתות וחלונות.

 

אילו פרמטרים יש לקחת בחשבון בעת צביעת בית חכם

צביעה של בית חכם דורשת מבעל המקצוע לקחת בחשבון מספר פרמטרים. ראשית, בית חכם מורכב מהרבה מאוד חומרי גלם כמו קירות גבס, מחיצות וחיפויי עץ,  מערכות שמע ווידיאו, תאורה וצלונים חשמליים. לכן, יש להשתמש בצבעים תעשייתיים המתאימים לסוג חומר הגלם. כמו כן, חשוב לבחור בצבעים איכותיים ועמידים אשר ישרתו את בעליהם לאורך שנים רבות, ולוודא את התאמת הצבעים בבית ליצירת חזות אסטטית והרמונית המשתלבת עם סגנון העיצוב המבוקש. בנוסף לכך, יש לבחור בצבעים ירוקים הבריאים לדיירי הבית ולסביבה, ועומדים בכל תקנות הבטיחות הנדרשות.

 

צביעה מקצועית ואיכותית

על מנת שצביעת בית חכם תצליח לא מספיק לבחור בצבעים איכותיים ועמידים המתאימים בגונם לעיצוב הבית. יש גם לבחור באיש מקצוע בעל ידע וניסיון נרחב בתחום צביעה תעשייתית לבתים חכמים. כלומר, אדם המכיר את חומרי הגלם הקיימים בשוק, נעזר רק בצבעים איכותיים ויודע כיצד להשתמש בהם מבלי להסב נזק למשטח הצביעה, בין אם מדובר בקיר, תריס או מערכת אלקטרונית. מעבר לכך, חשוב לבחור בחברה בעלת ציוד מתאים העובדת באופן מסודר ונקי, ועומדת בלוחות הזמנים שהתחייבה אליהם.

חדשות אחרונות