הצטרפו אלינו

עדכון גרסה 6 למכשירי אפל

ios6_3

חברת אפל הוציאה את גירסה 6 של מערכת ההפעלה לאייפון, אייפד ואיפוד. הנה מה שיש לנו להגיד והסבר על איך לעדכן את הגרסה

 

אפל הוסיפה מעל ל-200 שינויים בעדכון הגרסה של מערכת הפעלה החדשה, האמת כמה מהם עשו רק רע. אפל העיפה את אפליקציה גוגל מפות ואפליקצית יו טיוב שכמובן מבוססות על שירותים של גוגל - היריבה המושבעת יצרנית מערכת ההפעלה אנדרואיד.

בצד החיובי אפל ביצעה מתיחת פנים לאפליקצית ספארי, תוכנת המייל, הטמעת פייסבוק ועוד אבל בסך הכל הכללי רוב הדברים נשארו אותו הדבר.

המכשירים שנתמכים בעדכון לגרסה החדשה הם

iPhone 3GS

iPhone 4

iPhone 4S

iPod Touch (4th generation)

iPod Touch (5th generation)

iPad 2

The New iPad (3rd generation)

 

בכל מקרה חלק מהחידושים אינם נתמכים במכשירים הישנים יותר כמו למשל סירי שתמשיך לא לשרת את בעלי האייפונים בגרסה 4 ומטה ופיצ'רים שונים במצלמה כמו צילום פנורמי.

ios6_siri

סקירה של מספר שינויים בגרסה החדשה

מפות: מנכ"ל אפל כבר הודה בטעות וביקש בצורה יוצאת דופן להוריד אפליקציות ניווט אחרות כמו waze מהאפסטור ולא להשתמש באפליקצית המפות החדשה (כי בטוח לא תגיעו לשום מקום איתה). אפל התחברה ליצרנית המפות טום טום וביצעה אינטגרציה עם עוד כמה שירותים והכישלון של גרסה המפות שלה נובע בעיקר מהעדר מידע מדוייק, אנחנו בטוחים שזה יסתדר בעדכוני גרסה הבאים. למי שאוהב את google earth הנה התשובה של אפל ה-flyover, ממש מגניב.

 

פייסבוק: נעשתה השקעה רבה באינטגרציה עם פייסבוק, כעת יש אפשרות לחבר את אנשי הקשר מהפייסבוק ביחד עם אנשי הקשר במכשיר ובלחיצת כפתור להגיע לקיר של איש הקשר בפייסבוק.

 

נא לא להפריע: משהו שלנו היה חסר זה האפשרות להשתיק את המכשיר וגם את הרטט. בגרסה החדשה אפשר לעשות זאת על ידי כניסה להגדרות והפעלת Do not disturbe. כאשר הפיצ'ר מופעל יופיע סימן של ירח על יד השעה. מה שאהבנו זה את האפשרויות המתקדמות כמו לאפשר שיחות רק של אנשים שאנחנו בחרנו, או להפעיל אוטמטית בין שעות מסויימות. כמו כן ניתן לאפשר ביטול נא לא להפריע כאשר מישהו מתקשר פעמיים תוך שלוש דקות. מה שפחות אהבנו שצריך להכנס לאפליקציה הגדרות כדי להפעיל את הפיצ'ר במקום שיופיע כפתור על המסך הראשי.

ios6_do_not_disturbe

אפשרויות מתקדמות בעת קבלת שיחה: בעת שיחה נכנסת ניתן מלבד לענות או לסנן התווספו שתי אפשרויות חדשות: לא לענות לשיחה ולשלוח אס אם אס למתקשר או תזכיר לי מאוחר יותר שמישהו התקשר אלי, נחמד...

ios6_phonecall

passbook: עוד פיצ'ר נחמד שמקדים את זמנו. באפליקציה זו תוכלו להוריד בורדינג פאס לטיסות, כרטיסים לסרטים, קופונים ועוד. בטח יקח קצת זמן עד שהעולם יתרגל והספקים השונים יתמכו באפליקציה.

אפסטור: אפל עשתה מתיחת פנים לחנות האפליקציות שלה במכשיר, הגרסה החדשה בהחלט נראית טוב, כמובן שזה לא באמת הדבר הכי חשוב בעולם.

סוללה: עוד לא החלטנו האם הגרסה החדשה גומרת את הסוללה מהר יותר. יש תחושה שהסוללה נגמרת טיפה יותר מהר, אבל יתכן מאוד שזה בגלל שאנחנו משתמשים יותר במכשיר:)

 

סה"כ: עדכון גרסה לא מהפכני. אנחנו הרגשנו שמתחשק לנו קצת חידוש בממשק אבל בגלל המגוון הגדול של משתמשים שינויים מהפכניים לממשק לא צפויים לקרות בקרוב. השאלה אם כדאי לך לעדכן גרסה, כן למה לא :)

 

איך מעדכנים גרסה לגרסה 6

ישנן שתי אפשרויות לעדכון הגרסה: דרך ה-wifi (יכול לקחת קצת זמן) או על ידי חיבור למחשב ודרך האייטיונס. מומלץ לגבות את המכשיר לפני העדכון (לפחות את אנשי הקשר). כדי לעדכן את הגרסה דרך הwi-fi יש להכנס לאפליקצית Settings ואז ל General. משם בוחרים Software Update. המכשיר יבצע בדיקת התאמה ואז פשוט לוחצים על המשך כל הזמן עד שהמכשיר מאתחל את עצמו. חשוב מאוד לחבר את המכשיר לחשמל או לפחות לוודא שיש יותר מ-80%.

ios6_HowTo-Update-SoftwareUpdate

 

השיטה השניה לעדכון הגרסה היא על ידי חיבור למחשב ועדכון דרך האייטיונס. ראשית נפתח את תוכנת אייטיונס במחשב במידה והאייטיונס אומר שיש לו גרסה חדשה לתוכנה אז מומלץ לתת לו לעדכן. כעת פשוט מחברים את המכשיר למחשב ולאחר כמה שניות המכשיר יופיע בצד שמאל. נבחר את המכשיר ונלחץ  על check for update. לאחר שהאייטיונס ימצא שקיימת גרסה חדשה נוכל לבחור Download and Update. לאחר מכן יש להמשיך עם ההוראות על המסך ולהמתין. כמובן שחשוב לא לנתק את המכשיר או לכבות אותו עד שההתקנה מסתיימת.

ios6_HowTo-Update-iTunes

 

בהצלחה

 

 

 

חדשות אחרונות