הצטרפו אלינו

איזה פעולות אפשר לעשות בעזרת הסמארטפון בבית חכם?

אם בעבר היא הייתה נחלתם של עשירי האלפיון העליון ואילי ההון (כמו ביל גייטס וחבריו...), הרי שכיום היא הופכת ליותר עממית והיא בולטת יותר בנוף הביתי, גם בקרב מי שנמנים על שכבות מעמד הביניים.

חדירתם הסוערת של הסמארטפונים אל שוק התקשורת הפכה את מערכת הבית החכם לאף יותר פופולארית, בשל הקלות שבה ניתן בעזרת מכשיר האייפון או הגלקסי לשלוט בפעולות הביתיות, גם כאשר אנחנו נמצאים מחוץ לבית.

 

כיצד זה בדיוק עובד?

מערכת הבית החכם נועדה להקל על בני הבית את ההתנהלות הביתית ולאפשר אוטומטיזציה של הפעולות השגרתיות והיומיומיות שאנחנו מבצעים במרחב הביתי. מדובר במערכת שמנוהלת על-ידי מרכז בקרה שניתן לשלוט עליו באמצעות הסמארטפון, כך שאנחנו לא חייבים להיות בבית כדי לתפעל את המערכת הזו.
פעולות שנוכל לבצע בבית באמצעות הסמארטפון הן למשל: כיבוי הדוד או כל מכשיר חשמלי אחר ששכחנו בהיסח הדעת דולקים בבית, "הכנת" הבית לחזרתנו מהעבודה באמצעות הדלקת האור במסדרון והדלקת המזגן (או החימום) כדי שהטמפרטורה בבית תהיה ידידותית ונוחה עם היכנסנו אליו או הפעלת האזעקה ששכחתם להפעילה עם היציאה מהבית. למעשה, מערכת הבית החכם נועדה לחבר במרכז שליטה אחד את כל המפסקים החשמליים בבית, כך שהסמארטפון מאפשר לבצע פעולות שקשורות בתפעול המפסקים הללו.
חשוב לציין, כי הסמארטפון מאפשר לנו לשלוט במערכת הבית החכם גם בהיותנו בבית כמובן ואם אנחנו נוהגים להסתובב עם המכשיר החכם "דבוק" אלינו, הרי שמכל פינה שבה אנחנו נמצאים בבית (אפילו מהשירותים) נוכל לבצע כל פעולה שמערכת הבית החכם מתוכננת לבצעה. למעשה, הבית החכם הוא מערכת טכנולוגיות מתוחכמת ש"נתפרת" בדיוק בהתאם לצרכי הדיירים ובהתבסס על הגדרות שהם היו רוצים שעל-פיהן היא תפעל.

 

לבצע כמה פעולות מקבילות בלחיצה אחת בלבד

הסמארטפונים אם כן, הפכו את כל הרעיון הזה לעוד יותר אטרקטיבי, מכיוון שאת המכשיר החכם ניתן לשאת לכל מקום והוא נכנס בקלות לכיס ושליפתו ממנו כדי לבצע פעולה בבית דרך המכשיר היא פשוטה, מיידית וקלה. חשוב לציין, כי המערכת תיבנה בהתאם ל"הוראות" או לתרחישים שייקבעו מראש על ידי בני הבית, כך שבאמצעות קליק אחד בסמארטפון ניתן יהיה לבצע כמה פעולות במקביל. למשל, תוכלו לתת הוראה שהסלון ייכנס ל"מוד" קולנוע, באמצעות הסטת הווילונות, עמעום האורות, הפעלת הרמקולים והדלקת מסך הטלוויזיה. כל הפעולות הללו יוכלו להתבצע במקביל, זאת כמובן בתנאי שהן הוגדרו מראש כאשר נבנתה המערכת בבית.

חדשות אחרונות