הצטרפו אלינו

Smart kitchen מהו המטבח החכם?

מטבח חכם הוא הצורה שבה המטבח המודרני מגיע לידי מיצוי הפוטנציאל שלו בהכי הרבה מובנים, גם מבחינת המבנה החכם שלו וגם מבחינת השימושים שעושים בו בטכנולוגיה חכמה ומתקדמת שמשפרת את איכות החיים.

המטבח הזה הוא חלק ממגמת הבית החכם שאנחנו מוצאים במקומות רבים, כולל בתים ישנים שעוברים את מתיחת הפנים הזאת כדי להתאים את עצמם למאה ה-21. אנחנו יכולים למצוא בהם את השיפורים המשמעותיים ביותר בעיקר במטבח החכם. אין זה משנה איזה עיצוב אנחנו בוחרים וזה יכול להיות אפילו מטבח כפרי בעיצוב מסורתי ורומנטי, כל עוד אנחנו משלבים בו את האלמנטים הנחוצים. הסיבה לכך היא שמדובר בחדר הכי עמוס שימושים ותפקידים חיוניים בבית וחייבים לאבזור אותו מחדש בהתאם לכל החידושים הנחוצים.

תכנון מטבח חכם

עוד הרבה לפני שאנחנו מחדשים במטבח החכם את הטכנולוגיה והופכים אותו למקוון ולמחובר לכל מכשיר בקרה אפשרי, אנחנו חשובים עליו מבחינת הבנייה שלו. החלל במטבחים רבים אינו מצטיין בגודלו, בוודאי לא בבתים הישראליים הישנים. חלק מהתחכום הוא גם לדעת לבנות בו את כל המתקנים, הריהוט והנגרות בצורה שתנצל עד למקסימום כל סנטימטר ותאפשר לאנשים ליהנות מהמטבח גם בגודלו המוגבל. תכנון הארונות ושטחי האחסון ומשטחי העבודה הוא חלק מהתחכום של מטבח חכם כזה וכדאי לשלב זאת בטכנולוגיה החדישה שעשויה לחסוך מקום ולשפר את התפעול שלו מכל מקום.


כיצד משתלב התכנון הזה במטבח בסגנון שאנחנו אוהבים?

אחד הדברים המאתגרים בעיצוב בן זמננו הוא העיצוב של מטבח נוסטלגי כמו מטבח כפרי או מטבח רומנטי או מטבח וינטג', יחד עם כל האלמנטים של מטבח חכם. דמו מטבח כזה שיש בו המון עבודות עץ בסגנון מטבח כפרי מושקע שעשוי כולו מעץ מלא ובקווים פשוטים וסנטימנטליים שכאלה. אין שום סיבה לוותר על הטמעת מערכות מתוחכמות שכאלה  גם במטבח הכפרי, למשל. להפך, העיצוב בחומרים טובים ואיכותיים רק מעצים את השימוש האיכותי בכל האפשרויות שלו.

מטבח טכנולוגי גם לטכנופובים

אחד החששות של אנשים מפני מטבח חכם הוא האפשרות לתפעל אותו מבלי להזדקק להשקעה של זמן רב בלימוד הנושא. זוהי בדיוק הגדולה שלו ולכן הוא נחשב חכם. מטבח חכם הוא למעשה מטבח שאפשר להפעיל אותו מרחוק ולדעת מה קורה בו באמצעות מכשירי בקרה ושליטה, מבלי שתצטרכו לגשת לשם. במטבח כזה, גם אם יהיה מטבח כפרי שאין בו יותר מדי מתקנים להפעלה, זהו למעשה החלום של כולנו, לשלוט בקלות ממקום אחד בתנורים ובגז, בתאורה ובמכשירים, באזעקה ובמערכות המים והניקוז, בבקרת החום והקור ובכל מה שנחוץ במטבח כולל המקרר. אם זה מתאפשר לנו לדעת מה קורה בו גם כאשר אנחנו מחוץ לבית ורוצים להפעיל אותו עוד לפני שאנחנו מגיעים זהו בדיוק הפינוק שממתין לאנשי הבית החכם שהתקינו אותו. זה בטוח ונוח לשימוש.

חדשות אחרונות