הצטרפו אלינו

רכיבים ואביזרים בבית חכם

התקנת מערכת בית חכם עתידה להכניס אלינו הביתה רכיבים ואביזרים חדשים אשר אמורים להקל עלינו ולשפר את חווית הבית שלנו. כל סוג מערכת בית חכם כוללים אביזרים שונים מעט, ובנוסף, הרכיבים אותם נתקין בבית תלויים בתקציב שלנו. מסכי מגע יקרים יותר ממפסקים רגילים ולכן נבחר בקפדנות את המיקומים של האביזרים השונים.

 

מעבד מרכזי CPU. המחשב המרכזי השולט על המערכת. כלל הרכיבים מחוברים אליו והוא המתאם בינם בעת הפעלת תרחיש זה או אחר. רוב המחשבים המרכזיים של מערכת בית חכם מונחי מערכת Windows  ולכן פשוטות יחסית לתפעול שוטף.

מתגי הפעלה On/Off

עמעמי תאורה. מאפשרים לעמעם את התאורה על פי התרחיש שהוגדר או על פי דרישה מקומית שלנו.

מסכי נגיעה. המסכים בבית החכם יכולים להציג שידור בזמן אמת מכל רחבי הבית, בהתאמה למיקום המצלמות, בעלי תצוגת טמפרטורה נוכחית, אפשרות להפעלת תרחישים שהוגדרו מראש או להפעלות פרטניות של רכיבים, ממשק ניהול הודעות SMS, עינית לשלט רחוק, ממשק ידידותי בעברית.

יחידות שלט רחוק. מאפשרת שליטה בתרחישים שונים או ברכיבים פרטניים מכל אזור בבית ולא רק מנקודות הפיקוד בקירות.

ממשקי חיבור למחשב. מאפשרים נקודות גישה לרשת הביתית הן באופן קווי והן באופן אלחוטי.

בקרי טמפרטורה. ממוקמים ברחבי הבית. מאפשרים שליטה מדויקת באקלים הביתי. ניתן השתמש ברכיבים אלה לחימום תת-רצפתי, להפעלת מזגן וכו'.

חיישני תנועה. ניתן להשתמש גם בגלאי אזעקה כרכיבים המזהים תנועה. גלאי תנועה מאפשרים לנו להדליק אורות בבית על פי מיקום הדיירים וולא צורך במגע יד אדם.

רכיבי טמ"ס (טלויזיה במעגל סגור). קטגוריה זו כוללת מצלמות אבטחה מונחות תנועה, מחשב הקלטה הכולל גיבוי נתונים ולעיתים ממשק תואם במסכי המגע הפזורים בבית המאפשר צפייה ישירה במתרחש באזורים שונים של הבית.

אמצי אחסון על מנת לאחסן את כל המידע שלנו יש צורך בכונן קשיח גדול וטוב, מומלץ לחבר אותו לרשת הביתית ככה שיהיה אפשר לגשת אליו מכל מחשב בבית. כמו כן, אפשר להצטייד בדיסק און קי ולהעביר מידע ממחשב למחשב אחר בקלות.

 

מטרתם של כלל הרכיבים האלה ורכיבים נוספים הוא לאפשר לנו לשלוט על הבית בצורה נוחה ופשוטה יותר. לא תמיד יש צורך בכל הרכיבים אלה בהתקנת מערכת בית חכם ולכן חשוב לתכן מראש על איזה צרכים אנו מעוניינים לקבל פתרון ולאחר מכן לבחור את סוג מערכת ורכיבים שלה.

חדשות אחרונות