הצטרפו אלינו

בית חכם ופרזול

בעידן המודרני בו היכולות הטכנולוגיות התגלו כבלתי מוגבלות ומוצרי החשמל המשוכללים, שהיו עד כה נחלתם של המאיון העליון בלבד, זוכות מערכות של בית חכם לביקוש רב בקרב כל שכבות האוכלוסייה. הרי מי לא רוצה בית חכם, כזה שמפנק את בעליו, מספק להם את מירב הנוחות, שומר על הסביבה ועוד מאפשר להם להרגיש כמו אנשי המאיון העליון. היום המשימה הזו בהחלט ניתנת לביצוע והשגה תמורת סכום יחסית לא גבוה. שלא כבעבר, כאשר מערכות בית חכם היו מערכות עצומות ממדים, דרשו ארונות חשמל תעשייתיים ואנשי שירות מקצועיים, היום אלה הן מערכות קומפקטיות, יעילות ונחות לשימוש אפילו על ידי ילדים.

הם יכולים לשבת על פופים רכים בסלון ובלחיצת כפתור אחת להפעיל את מערכת הקולנוע הביתית, להצליל את התריסים ולעמעם אורות.

 

בית חכם – יעילות ונוחות

מערכות בית חכם אלה הן מערכות שליטה ממוחשבות המאפשרות לבעלי הבתים הפרטיים לשלוט בכל מערכות הבית כמו תאורה, חשמל ומוצרי חשמל, מיזוג אוויר, תריסים, מחשבים, מוסיקה, טלוויזיה, אינטרנט, אבטחה, אביזרי אמבטיה ועוד, ללא צורך בפעולת שגרתיות כמו הדלקת אורות או סגירת תריסים. מערכות בית חכם ניתנות להתקנה הן בבתים חדשים והן בבתים קיימים, ללא צורך בשבירת קירות ומאפשרות לדייר הבית להגביר את הנוחות ולהשיג רמת הגנה מירבית. בית חכם מופעל ומפוקח על ידי מערכות בקרה ממוחשבות, המתבססות על הגדרות תרחישים למכשירי החשמל הביתיים ומערכות חשמליות אחרות כמו מצלמות כניסה ומעקב ומערכת מיזוג האוויר, על הקרמיקה שלך הוא עוד לא יכול לשלוט.

 

בית חכם – רמות שליטה

מערכות של בית חכם נחלקות היום למספר רמות לפי יכולת ה"חוכמה" של המערכת. הרמה הבסיסית מאפשרת שליטה במערכת התאורה בבית באמצעות שלט רחוק וללא שימוש בחומרה מתווכת. הרמה השנייה מאפשרת ביצוע של מספר פקודות ושליטה על מספר מערכות כמו תאורה, מיזוג אוויר ומערכת התריסים. הרמה השלישית של בית חכם מוסיפה התניות למערכת ברמה השנייה והיא זוכה למרבית הביקוש בקרב הצרכנים. הרמה הרביעית, גם היא, סוג של שדרוג כל המערכות הקודמות. באפשרותה להוסיף אופציה של שליטה באמצעות מסכים, אינטרנט, טלפון, מייל ואפילו מסרון (SMS). ישנה גם רמה חמישית המוסיפה שליטה על מכשירי וידאו ואודיו באמצעות אינפרא אדום.

 

בית חכם – למי מתאים

מרבית המערכות של בית חכם הקיימות היום בישראל אלה הן מערכות ברמה השלישית וברמה הרביעית וישנם כמה קבוצות אוכלוסייה שבולטות במיוחד בתחום. הקבוצה העיקרית שמשתמשת היום במערכת של בית חכם היא אוכלוסיית בעלי הבתים הפרטיים ובעלי דירות היוקרה. עבור קבוצה זו, שליטה בצורה נוחה ויעילה על כל הבית, היא דבר כמעט הכרחי. קבוצה משנית היא הקבוצה של בעלי הדירות הסטנדרטיות הרוצים לשדרג את ביתם במערכת של בית חכם. גם אוכלוסיית שומרי השבת אימצה לאחרונה את מערכות בית חכם, המבטיחה להם שבת כשרה למהדרין.

חדשות אחרונות