הצטרפו אלינו

מיזוג בבית חכם

בחום של מדינת ישראל לא נותרת ברירה לאף בית אלה לרכוש מזגן לכל החדר . שיטות הקירור של מזגנים נשארה דומה בבסיסה לאורך השנים, יחד עם זאת, בשנים האחרונות  כשם שהתקדמו שאר קבוצותיהן של מוצרי חשמל השונים, כך התפתח לו ענף המזגנים, והוא מאפשר כיום מספר פונקציות ושיטות קירור לבית חכם יותר, שיטות שחוסכות באופן משמעותי בצריכת החשמל אל מול מזגנים בני הדורות הקודמים ומאפשרות שליטה בהפעלת מוצרי החשמל לעיתים שליטה בו זמנית על כל מוצרי החשמל.

בית חכם מדבר גם על שימוש בסוג גז ידידותי לסביבה, מזגנים שהם מהדור החדש מונעים את המשך הפגיעה באטמוספרה, והפכו לירוקים בניצולת החשמל – זה מה שנקרא בית חכם.

במאמר זה, יובאו כמה שיטות ידועות לשימוש בסוגי מזגנים שונים לקירור בית חכם, ונפרט אודות יעילותה של דרך אחת מול האחרות.

 קירור הבית על ידי מזגנים ביחידות נפרדות

כדי ליצור בית חכם ישנן שתי אסכולות – אחת גורסת כי התקנת מזגן בכל חדר היא דרך פחות חסכונית, הן מבחינת צריכת החשמל, והן מחינת היעילות שבקירור חלל הבית כולו האסכולה השנייה טוענת דווקא את ההיפך – בית חכם הוא בית שישתמש דווקא  ביחידות מזגן נפרדות ויקבל קירור בית  יעיל וחסכוני יותר ממערכת מרכזית או מיני מרכזית. למשל כאשר כול המשפחה מתרכזת בסלון (וזה קורה לא מעט) ושאר חלקי הבית סגורים אפשר לחסוך חשמל בבית.

התקנה של יחידות נפרדות, חוסכת את הצורך של הפעלת היחידה המרכזית, כאשר ההספק הנמוך של כל מזגן בפני עצמו, מאפשר שליטה ברורה יותר בצריכת החשמל כאשר אנו נדרשים להפעיל את המזגנים בהתאם לנוכחותנו בחדרים אותם אנו מעוניינים לקרר.

איך לבחור מזגן לבית חכם

אז החלטתם שגם אתם הולכים על הקונספט של בית חכם – בית ידידותי לסביבה וחוסך בחשמל עכשיו נותר לבחור חברת מיזוג אויר.

בעניין הזה השוק עמוס מתחרים ומותגים כאשר לכל חברה יש אתר אינטרנט הרוצה להיות ראשון בגוגל ועושה קידום אתרים באינטרנט ולכן לא כל אתר ברשת שעולה ראשון בתוצאות הוא דווקא זה שיספק לכם את קונספט של בית חכם .

אז איך בכל זאת בוחרים חברת מזגנים אמינה?

קודם כל  עושים לעצמכם בדק בית ומבררים איזו שיטת קירור מתאימה להרגלי הצריכה שלכם – מזגן מרכזי , מיני מרכזי או מיזוג בכל חדר. אפשר להתייעץ גם עם מהנדס בדק בית לשם כך כי הוא יכול לעשות את ההקשר בין הדירה שלכם לצורך. אחרי שעשיתם בדק בית והחלטתם על כיוון אתם צריכים לדבר  עם המובילים שבחברות ולשמוע אילו דגמים וטכנולוגיות כל חברה מספקת ומה היתרונות והחסרונות שבכל שיטה. ישנם היום טכנולוגיות אינוורטר ודומות וחשוב להבין האם אינוורטר הוא השיטה לבית חכם או לא.

כמובן כדאי לעשות השוואת מחירים. היום לכל חברה יש קטלוג של מוצרים שמאפשר השוואת מחירים ובעיקר מפרט טכני. אם תנהגו בתבונה בביתכם תקבלו בסופו של דבר בית חכם

חדשות אחרונות