הצטרפו אלינו

בית חכם- נוחות, יעילות ובטיחות ברמה גבוהה

פלאי הטכנולוגיה נכנסו לחיינו בקצב בלתי נשלט והם ממלאים את היום יום שלנו בהמצאות וחידושים.
על אף שקמו להם לא מעט מתנגדים, קשה להתווכח על כך שהם הופכים את חיינו לנוחים יותר. אחד הגילויים הטכנולוגיים החדשים המהווה ראייה לאופן בו נועדה הטכנולוגיה לייעל את חיינו הוא הבית החכם.

 

מהו בית חכם?

מתעצלים לעלות למפלס השני בבית רגע לפני היציאה ממנו רק כדי לכבות את האורות שהשארתם דלוקים? לא בא לכם לקטוע את מנוחת אחר הצהריים רק כדי להעלות את הטמפרטורה של המזגן? חוזרים מנופש של כמה ימים ורוצים לפתוח את חלונות הבית כדי לאוורו עוד לפני שאתם מגיעים אליו? נזכרתם עם ההגעה לעבודה ששכחתם לנעול את הבית והדבר האחרון שיש לכם כוח לעשות הוא לחזור את כל הדרך חזרה כדי לנעול אותו? בית חכם הוא טכנולוגיה שנועדה לתת מענה לכל הסיטואציות הללו או במילים אחרות מטרתה לאפשר לדיירי הבית לשפר את איכות חייהם ולהגדיל את מידת הנוחות בבית.
מערכות הבית החכם נקראות בלועזית Home Automation  וייעודן לאפשר אוטומיזציה של הפעולות הביתיות השונות על-ידי חיבור של מערכות הבית השונות (מיזוג אוויר, טלוויזיה, אינטרנט, תאורה, מערכת המוזיקה ועוד) למערכת אחת שניתן לשלוט בה באמצעות שלט מרכזי, מחשב או פלאפון.
כך למעשה, באמצעות הבית החכם אין צורך להחזיק בבית עשרות שלטים שכל אחד מהם נועד להפעיל מכשיר אחר וניתן לרכז את כול השלטים במתקן אחד שממנו יוכלו כל המכשירים הטכנולוגיים בבית להיות מופעלים ומבוקרים באופן ידידותי ונוח למשתמש.

היתרונות המיוחסים למערכת הבית החכם הם רבים. לצד הנוחות והיעילות, בית חכם הוא קודם כל בטיחותי יותר. מערכת הבית החכם יכולה לא רק לזהות פורץ שמגיח אל עבר הבית, אלא גם לסגור את כל פתחי הבית (במידה ואחד מפתחי הבית נותרו בכוונה תחילה או בטעות פתוחים), גם לחייג למשטרה ולהתריע על פריצה וגם לצלם את הפריצה בעת התרחשותה. במקרים של שריפה, המערכת החכמה בנויה לזהות עשן, לפתוח חלונות או לנעול חדרים מסויימים, כך שלמעשה הדיירים יכולים לשלוט בנעשה בבית במקרי חירום ולהיות אקטיביים גם אם הם לא שוהים בו בעת האירוע.

בית חכם- משרה ביטחון ונותן שקט נפשי

בעידן שבו הבטיחות והביטחון חשובים כל כך לדיירים, הופך הבית החכם לא רק לנוח יותר מבחינה פונקציונאלית, אלא גם לבטוח יותר ולכזה המשרה ביטחון רב יותר ושקט נפשי על דייריו.

חדשות אחרונות