הצטרפו אלינו

תרחישים ובית חכם

אם התחלתם להתעניין בהתקנת מערכת בית חכם בוודאי נתקלתם לא פעם בביטוי "תרחיש".  מהו בעצם "תרחיש"? תרחיש הינו מצב בו רצף של פעולות בבית המתבצעות לאחר פקודה שלנו. הפקודה יכולה להגיע במספר ערוצים: לחיצה על כפתור, שליחת SMS, תנועה המזוהה ע"י חיישן או תזמון מראש ע"י שעון.

 

תרחישים נפוצים בשימוש בבית חכם:

 

לקראת הגעה הביתה: על ידי שליחת SMS ניתן להדליק את הדוד, להרתיח מים לקפה או להפעיל את המזגן לטמפרטורה. רצויה ביום קיץ חם.

כניסה הביתה: הדלקת תאורה במבואת הכניסה, הדלקת חימום תת-רצפתי, הפעלת מוסיקה והרמת תריסים בסלון.

יציאה מהבית: כיבוי רכיבי התאורה בבית, דריכת מערכת האזעקה, הדלקה לשתי דקות של תאורה חיצונית, כיבוי מערכת הסאונד, כיבוי מזגן או דוד חשמלי.

צפייה בסרט: הורדת מסך והדלקת מקרן או LCD, עמעום אורות, הפעלת מערכת סאונד על ערוץ מתאים.

הדמיית בית מאוכלס: בעת שהות ארכה מחוץ לבית ניתן להגדיר הפעלת תאורה ומוסיקה למספר דקות במהלך היום ואף הרמת תריסים והורדתם.

הפעלת אזעקה: מעבר לדריכה אוטומטית בעת יציאה מהבית ניתן להגדיר תרחיש כאשר מופעלת אזעקה רכיבי תאורה נדלקים, המצלמות בבית מקליטות, נשלח "טריגר" למוקד ואף ננעלות כל הדלתות.

 

היתרון האמיתי בבניית תרחישים בבית חכם הוא היכולת להתאים תרחיש בצורה מושלמת לדיירים בבית. ניתן להגדיר תאורה מיוחדת עבור הילדים בלילה, ניתן להגדיר תרחיש המזהה כניסה לאמבטיה ע"י גלאי ומדליק את האורות, המוסיקה וחימום הרצפה.

רבים משקיעים את מירב הפונקציות בקיימות בשוק דווקא בסלונים, שם יש אין ספור פוקנציות שניתן לשלב עם בית חכם.

אין ספק כי פיתוח פטנטים הוא מוסיף יוקרה לביתך, ועוזר להקל את שגרת היום הלוחצת.

חשוב לבחון בכמה תרחישים או פקודות תומכת מערכת הבית החכם שאתם מתכננים לרכוש כי ייתכן ותרצו להוסיף תרחישים נוספים בעתיד בהתאם לצרכים.

חדשות אחרונות