הצטרפו אלינו

מדוע חשוב לעשות סקר שוק כאשר בוחרים איש מקצוע להתקנת אביזרי בית חכם?

הרעיון לשדרג את איכות החיים וההתנהלות הביתית קוסם לכם והחלטתם שאתם רוצים להתקין את מערכת הבית החכם? אל תוותרו על ביצוע של סקר שוק לפני שאתם בוחרים בחברה שתבצע את הפרויקט בביתכם. מדוע סקר שוק חייב להיות שלב הכרחי בדרך להתקנת מערכת הבית החכם? על כך במאמר זה.

על חשיבותו של סקר שוק לפני רכישה של מוצר או שירות

סקר שוק צריך להיות שלב מקדים לכל קנייה, ללא קשר לשאלה באיזה מוצר או באיזה סוג שירות מדובר. אנחנו חיים בעידן ליברלי מבחינה כלכלית, שמתאפיין בשוק חופשי רווי תחרות והמשמעות בפועל היא, שנותני שירות וחברות מתחרים זה בזה על ליבו וכיסו של הלקוח. כל נותן שירות, כל חברה או כל בית עסק שואפים להעניק את השירות הטוב ביותר ולמכור את המוצר הטוב ביותר, וסקר השוק הוא מעין תהליך אלימינציה שמאפשר להגיע בסופו של יום אל נותן השירות הטוב והמקצועי ביותר או אל המוצר האיכותי ביותר. סטטיסטיקות שנערכו בנושא דפוסי ההתנהגות של הצרכן הישראלי מראים, כי למעלה מ-90 אחוז מהישראליים גולשים ברשת האינטרנט לפני רכישה של מוצר חדש. נתון זה הוא ראייה לכך, שסקר השוק הוא חשוב לישראליים וכי הוא שלב מכריע בתהליך הקנייה. כל האמור רלוונטי עוד יותר כאשר מדובר על מערכת הבית החכם, שרכישתה מצריכה תקציב גבוה והאיכות שלה תשפיע במידה רבה על ההתנהלות הביתית ועל איכות החיים של דיירי הבית. מערכת הבית החכם צריכה "להיתפר" בהתאם לדרישה של דיירי הבית ובהתבסס על צרכיהם, היא צריכה להיות מותקנת במקצועיות ובאופן אסטתי, ללא מתגים חשופים וחוטי חשמל משתרכים ולפיכך, בחירה לא נכונה של איש המקצוע שיבצע את ההתקנה עלולה לעלות לכל דיירי הבית בעוגמת נפש.

 

סקר שוק לבחירת מתקין אביזרי בית חכם- כיצד זה אמור להתבצע?

הדרך הנפוצה ביותר לקיים סקר שוק כיום היא להיעזר באינטרנט.
באמצעות גלישה ושוטטות מקוונת ניתן בקלות רבה למצוא את החברות הטובות ביותר שעוסקות בתחום של הבית החכם, לקרוא המלצות של גולשים, ללמוד קצת על האביזרים השונים שניתן להתקין במסגרת המערכת ולקבל השראה. דרך נוספת באמצעותה ניתן לבצע סקר שוק היא להיעזר בהמלצותיהם של חברים שהתקינו זה מכבר מערכת חכם בבית, שניהלו אינטראקציה עם חברה או עם איש מקצוע העוסקים בתחום ושיכולים לעוץ עצה טובה. 

חדשות אחרונות