הצטרפו אלינו

טיפים לתכנון בית חכם לקראת שיפוץ

החלטתם לשדרג את המראה של הבית הישן ואתם נמצאים לקראת תחילתו של פרויקט שיפוצים?
זהו זמן מצויין לשקול להתקין במסגרת השיפוצים תשתית של מערכת הבית החכם, שלאחרונה הפכה פופולארית מאוד בבתי אב רבים בישראל ושנועדה לייעל את ההתנהלות הביתית. במיוחד עבור אלה שמתעניינים בהתקנת מערכת של בית חכם לפני שיפוץ אספנו כמה טיפים שיסייעו בתכנון.

כמה עצות לתכנון נכון ומושכל של בית חכם

  1. בשוק כיום לא קיימות חברות רבות המתקינות את כל מערכת הבית החכם תחת קורת גג אחת ובמרבית המקרים דיירים המעוניינים בהתקנת המערכת צריכים לדלג בין כמה נותני שירות שונים (חשמאלי, מהנדס, מתקין וכו'). לכן, גם אם תהליך החיפוש יהיה לא פשוט, רצוי בכל זאת למצוא חברה שמספקת את כל השירותים גם יחד ושיכולה בפנל אחד בקיר להתקין את כל המפסקים הדרושים שיענו על צרכי הדיירים.
  2. תהליך התכנון הוא השלב החשוב ביותר בהוצאה לפועל של פרויקט הבית החכם.
    במידה והמערכת תענה על צרכי הדיירים באופן המירבי הם יוכלו ליהנות ממנה שנים ארוכות ולא יצטרכו לשדרג אותה מידי תקופה, רק מכיוון ששכחו בעת התכנון לקחת בחשבון צרכים מסויימים. רצוי להשקיע מחשבה וזמן בתהליך התכנון, לשבת עם נציגי החברה המתקינה ולהעלות את כל הרצונות שיש לכל אחד מבני הבית.
  3. אם אתם דתיים או שומרי מסורת רצוי לעדכן בכך את אנשי החברה המתקינה, על מנת שהמערכת תהיה בנוייה כך שבמהלך השבת יוכלו להידלק ולהיכבות מכשירים בבית באופן אוטומטי.
  4. התקנת תשתית של מערכת בית חכם יכולה גם לכלול התקנה של מערכת אזעקה ומצלמות במעגל סגור. בעידן שבו אחוזי הפשיעה רק הולכים וגדלים, מרבית הדיירים מוצאים לנכון להתקין מערכת שתאפשר להם הגנה מקסימאלית בביתם. מערכת ההגנה הזו יכולה להיות מותקנת כחלק בלתי נפרד ממערכת הבית החכם כך שניתן יהיה לשלוט גם באזעקה ממרחק וכך שאפשר יהיה לראות את המתרחש בתוך הבית גם כאשר נעדרים ממנו. רצוי לבטא את הצורך הזה בפני החברה המתקינה על מנת שמערכת האזעקה והמצלמות יהיו חלק בלתי נפרד ממערכת הבית החכם. כדאי לחשוב על כל זה מספיק בזמן בשביל לדעת איזה ריהוט מעוצב לקנות שכל התשתית שצריכה להכנס לתוכו תתאים בגודל.

לקבל עצות ממי שכבר התקינו מערכת בית חכם

על מנת שמערכת הבית החכם שלכם תשרת אתכם באופן האידיאלי אפשר גם להתייעץ עם חברים, מכרים או בני משפחה שהתקינו זה מכבר את המערכת בביתם ושהם מרוצים מהתוצאות. הללו יוכלו להזכיר לכם פרמטרים שאתם עשויים לשכוח תוך כדי התכנון ושעשויים לחסוך לכם התעסקות מיותרת בעתיד. 

חדשות אחרונות