הצטרפו אלינו

האם יותר יקר לעשות ביטוח דירה לבית חכם?

כאשר עוברים לבית חדש, יש הרבה על מה לחשוב- באיזה צבע יהיו הקירות? ספה תלת מושבית או דו מושבית וכורסא? דלת ברזל או עץ?? אבל קצת לפני שמחליטים על הקישוטים לבית, חשוב מאוד לזכור שהבית שלנו צריך להיות קודם כל פרקטי ונוח. הפתרון העכשווי והחדשני לנוחות בבית מודרני, אשר מלא במערכות חשמליות הוא "הבית החכם". אז מה כוללת מערכת הבית החכם? והאם ביטוח דירה יקר יותר כאשר הבית כולל מערכת כזאת?

מערכת הבית החכם כוללת בעיקרון חיבור בין כלל המערכות החשמליות בבית- תאורה, מיזוג אוויר, טלוויזיה בכבלים, אינטרנט ביתי, מערכת אזעקה, דודי חימום, וכל מתקן חשמלי אחר, למערכת הפעלה אחת, הניתנת לבקרה משלט ראשי או מטלפון ומחשב. בכך המערכת מפשטת את הפעולות בבית- כיבוי והדלקה של אורות, מזגנים, טלוויזיות ועוד, ומגבירה את נוחות השימוש באמצעים אלו בחיי היום יום.

ברור שהמערכת (כאשר היא עובדת כראוי), הופכת את החיים לפשוטים יותר ונוחים מאוד. אך האם היא גורמת לביטוח דירה להיות יקר יותר? חשוב להגיד כאן שמערכת בית חכם מעלה באופן משמעותי את שווי הדירה או הבית- היא הופכת אותו למתקדם, מודרני ונוח לדייר, ולכן העלייה בשווי הדירה תבוא לידי ביטוי בסכום הביטוח. הרי לחברת הביטוח יעלה הרבה יותר כסף לשפץ ולהחזיר למצבה הקודם דירה בה מותקנת מערכת בית חכם, מאשר כזו שאין בה מערכת כזאת, ולכן יעלה גם הסכום אשר יגבה על ידי החברה.

בשורה התחתונה, כל השקעה רצינית שתיעשה בבית (בריכת שחייה, חלונות חשמליים, דקים ופרקטים) יביאו בסופו של דבר לעליית מחיר הביטוח, השאלה היא האם אתם מוכנים להשקיע בשביל הנוחות היום יומית שלכ בתפעול המערכות הביתיות.

חדשות אחרונות