הצטרפו אלינו

בית חכם- עד כמה הוא תורם לעיצוב הבית?

מערכת הבית החכם נועדה להקל על חיינו. באמצעות פקודה אחת בלבד, הבית שלנו לומד להתנהג בהתאם לציפייה שלנו ממנו, זאת בזכות טכנולוגיה מתקדמת המצויידת במערכות ניהול ייחודיות.
מעבר לפונקציונאליות של הבית החכם ומלבד היותו נוח כל כך עבור משתמשיו, בית חכם יכול לתרום גם לעיצוב הבית.

על הקשר בין בית חכם לעיצוב הבית

כאמור, הבית החכם נועד לאפשר לנו לעשות אוטומטיזציה לפעולות פשוטות שאנו מבצעים במרחב הביתי, זאת על מנת לחסוך מאיתנו את מאמץ ההתרוצצות בין שתי הקומות כדי לכבות את המזגן שנשאר דולק למעלה או כדי לרדת למטה להדליק את המפסק של הדוד. באמצעות התקנת מערכת של בית חכם, כל מכשירי החשמל הביתיים נמצאים תחת מרכז שליטה אחד, כך שניתן לחסוך בזמן ובאנרגיה שמתבזבזים בניסיון לפקח על כל אחד מהמכשירים החשמליים בנפרד. באמצעות מערכת בית חכם האור יידלק "מעצמו" כאשר דיירי הבית ייכנסו אליו, מערכת הקולנוע הביתית תיכנס למצב של "הקרנה" כאשר יוכנס הסרט אל מכשיר הדי.וי.די, כך שהאורות יעומעמו והווילונות יוסטו ואילו האור שנשכח דולק בסלון ייכבה גם מרחוק, במידה ואף אחד מדיירי הבית לא שוהה בו. היתרון הגדול ביותר של מערכת הבית החכם מבחינה עיצובית הוא במאפיינים המינימיליסטיים שלה. מערכת הבית החכם מפחיתה את הצורך במספר רב של שלטים ומאפשרת להסתיר את כל מכשירי החשמל בנקודה אחת. חוטי החשמל, שמהווים מקור מרכזי לבלאגן בבית וגורמים לא אחת להתקלויות ונפילות בשל אורכם הרב, גם הם יהיו מוסתרים, כך שהחלל יהפוך אסתטי יותר, נעים יותר לעין ויצור אשלייה כאילו הוא גדול יותר. מגמות העיצוב המינימליסטיות והקו העיצובי ה"נקי" שולטים כיום בעולם העיצוב הביתי והם פופולאריים מאוד. אלו שסגנון עיצובי זה הוא לחלוטין "כוס התה" שלהם, יוכלו להעצים את האופי המינימליסטי של הבית באמצעות מערכת הבית החכם וכך יוכלו לפנות מקום בחללי הבית השונים, מקום שלא ניתן היה לפנות בדרך אחרת.

 

מערכת הבית החכם- ביטוי לתפיסה העיצובית ולהעדפות האישיות של דיירי הבית

יש לציין, כי מערכת הבית החכם תיראה בהתאם לטכנולוגיות שיותקנו בה, שהן כמובן תוצר של רצונם והעדפותיהם של דיירי הבית. מערכת הבית החכם תקנה לבית חזות מרשימה יותר ומתוחכמת יותר ותביא לידי ביטוי את העדפותיהם של בעלי הבית ואת חזונם האישי, שרק יעצים את התפיסה העיצובית שלהם, כפי שהיא באה לידי ביטוי במראה הכללי של הבית. 

חדשות אחרונות