הצטרפו אלינו

מהם השדרוגים המוצעים לי בבואי לבנות בית חכם

ממש לאחרונה, הפכה מערכת הבית החכם, שהייתה עד לא מזמן נחלתו של האלפיון העליון, לנגישה גם למעמדות נמוכים יותר, והיא הופכת לפופולארית בשל האופן שבו היא משדרגת את ההתנהלות הביתית.

אם יצא לכם כבר לשמוע על הבית החכם ועל היכולת שלו לעשות אוטומטיזציה לכל הפעולות הביתיות ואם יצא לכם להשתעשע במחשבה להתקין מערכת כזאת בבית, גלו את מגוון האפשרויות והשדרוגים שעומדים לפניכם.

 

מערכת הבית החכם- אין גבול לאפשרויות

מערכת הבית החכם נועדה לרכז את השליטה על כל המכשירים החשמליים הביתיים במרכז בקרה אחד, כך שלא צריך יהיה לחפש את השלט המתאים למכשיר שאנחנו רוצים לכבות או להדליק. כך למעשה, תוכלו בלחיצה אחת, ממרכז הבקרה בבית, מהסמארטפון או מהמחשב הנייד, לכבות את הדוד שנשכח דולק למטה, להדליק את האורות בבית סמוך לכניסתכם אליו או ולהדליק בו את החימום קצת לפני שאתם מגיעים, על מנת שהבית יהיה מוכן לקבלתכם, כשהוא חמים ונעים. מאחר שכל המערכת מתנהלת באמצעות תוכנה, הרי שהאופציות והשדרוגים שניתן לבצע במסגרתה הם רבים, כך שכל לקוח יוכל לרכוש מערכת בית חכם ש"תיתפר" בדיוק לצרכיו ולרצונותיו. שומרי שבת למשל, יוכלו לרכוש מערכת שתיבנה כך שבמהלך השבת, מכשירים חשמליים יוכלו לפעול באופן אוטומטי, באופן שדיירי הבית לא יצטרכו לחלל שבת, אך עדיין יוכלו ליהנות מחשמל דולק מתי שצריך. דיירים שרוצים לחוש בטוחים יותר בביתם, יוכלו להתקין כחלק בלתי נפרד ממערכת הבית החכם גם מערכת מצלמות ואבטחה, שתישלט גם היא ממרכז הבקרה של מערכת הבית החכם ושתגביר את מידת הבטיחות בבית. מערכת כזו תוכל להתריע על כל תנועה חשודה המתרחשת בבית גם כאשר הדיירים לא נמצאים בו, לסגור את החלונות שנותרו בטעות פתוחים כאשר אותרה תנועה בלתי מזוהה ברחבי הגינה, להפעיל את האזעקה או את גלאי העשן וכו'.

 

לחשוב היטב על הצרכים לפני שמתקינים את המערכת

כדי שמערכת הבית החכם אכן תהלום את הדרישות של הדיירים ותיתן מענה אולטימטיבי לצרכים העולים במסגרת ההתנהלות הביתית שלהם, רצוי בטרם הפנייה לחברה מקצועית המתמחה בשיווק והתקנה של מערכת הבית החכם, לעשות חושבים ולהעלות את כל הצרכים שעליהם המערכת אמורה לענות.
ככל שהדרישות של דיירי הבית המעוניינים לרכוש את המערכת יהיו מפורטות ומדוייקות יותר, כך המערכת תתאים במידה רבה יותר להתנהלותם הביתית. חשוב לציין, שלמרות האמור, ניתן לבצע במערכת שינויים דרך שינוי ההגדרות של התוכנה, כך שגם אם הדיירים לא לקחו מראש את הכל בחשבון, דרישות שנשכחו יוכלו לקבל מענה גם מאוחר יותר, לאחר שהמערכת כבר תותקן.

חדשות אחרונות