הצטרפו אלינו

אזעקה בבית חכם- האם הוא בטוח יותר?

לאחרונה, נכנסה מערכת הבית החכם לשימוש בקרב יותר ויותר דיירים. ממערכת ביתית שהייתה נחלתו של ביל גייטס ושל מיליונרים נוספים, הופך כיום הבית החכם לנחלתו של "ההמון". כמה מילים על האזעקה המותקנת כחלק ממערכת הבית החכם ועל האופן שבו היא משדרגת את רמת הבטיחות בבית במאמר זה.

כיצד משפרת אזעקה במסגרת מערכת הבית החכם את רמת הבטיחות בבית?

אחת מהפונקציות המרכזיות שכולל הבית החכם היא מערכת אזעקה. באמצעות חיישנים, מזינה מערכת האזעקה מידע למחשב של הבית החכם וכך היא יכולה להתריע על פריצה עוד לפני שהפורץ נכנס אל תוך הבית ולהזעיק את חברת האבטחה. האזעקה שמותקנת בבית כחלק ממערכת הבית החכם כוללת לרוב מצלמות אבטחה, כך שבני הבית יכולים להתעדכן בנעשה בחצר ביתם ובתוכו בכל רגע, גם כאשר הם שוהים מחוץ לבית. חשוב לציין, כי מערכת הבית החכם יכולה ללבוש צורות רבות וכי היא תיראה שונה מבית אחד למשנהו. מאחר שמדובר במערכת המותקנת במידה רבה בהתבסס על צרכיהם של דיירי הבית ועל רצונותיהם, הרי שפתרונות המיגון שהיא תכלול יותאמו לדרישות הדיירים. בבתים מסויימים מערכת האזעקה תכלול סירנות, גלאי בטיחות וגלאים לתנאי פנים ואילו בבתים אחרים היא תתבסס בעיקר על גלאים לתנאי חוץ. כך או כך, אין ספק כי התקנת מערכת אזעקה כחלק מהבית החכם תעלה את מידת הביטחון שירגישו הדיירים בבית ותספק להם הגנה רבה יותר. זאת ועוד, כאשר מתבצעות פריצות עת הדיירים שוהים בביתם, עצם ההפתעה וחוסר היכולת להיערך כראוי לקראת הפריצה היא האלמנט המפחיד ביותר, עבור הורים ועבור ילדים כאחד. ברגע שתותקן אזעקה בבית, כזו שתכלול לחצני מצוקה וגלאים ושתתריע עוד לפני שהפורץ ייכנס אל תוך הבית, אלמנט ההפתעה הטמון בפריצה יתפוגג ודיירי הבית יוכלו להכין את עצמם לקראת העומד לבוא. בית חכם אם כן, שיש בו מערכת אזעקה, הוא בית חכם עוד יותר והוא יאפשר לא רק להקל על דיירי הבית עת יתנהלו בו, אלא גהוא ם יגרום להם לחוש בטוחים ומוגנים יותר.

 

להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום של הבית החכם

על מנת לשלב פתרונות מיגון במערכת הבית החכם רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע העוסקים בתחום של הבית החכם כדי שיוכלו לתת עצות ולהתאים את מערכת האזעקה והמיגון האידיאלית לצרכי הדיירים.
כל חברה שמתמחה בפתרונות בית חכם מעמידה לרשות הלקוחות אנשי מקצוע, יועצים ואנשי מכירות שיוכלו להסביר יותר לעומק על המערכת בכלל ועל האופציה להתקין אזעקה כחלק ממנה בפרט.

חדשות אחרונות