הצטרפו אלינו

איך לבחור מערכות בית חכם? - מורה נבוכים

לאחרונה אנו מתוודעים יותר ויותר ליתרונות האדירים שמספקות מערכות בית חכם למי שמשכיל להתקין אותן. היכולת לשלוט בהוצאות, לווסת טמפרטורה ביעילות, לתכנן תרחישים מותאמים אישית של תאורה וסאונד – כל אלה מהווים פינוק אמיתי ומאפשרים חיסכון עצום בעלויות האנרגיה. אך כיצד בוחרים מערכת בית חכם בצורה חכמה ומושכלת? כזאת שבאמת תתאים לנו ולצרכי כל המשפחה? להלן מספר דגשים שחשוב לבדוק לפני בחירת המערכת.

 

לוח הפיקוד

כל מערכת של בית חכם מורכבת ממוצרי החשמל עצמם, בקרי המשנה שמספקים עבורם את הכוח ולוח בקרה אחד או יותר ששולט על כל הפונקציות יחדיו ומתזמן אותן. לוח פיקוד זה, במידה ולא שמים דגש בבחירתו, עשוי להיות עקב האכילס של המערכת כולה במידה ולא יהיה נוח וידידותי למשתמש. מסיבה זו חשוב לבחור מראש במערכת שלה לוח פיקוד אינטואיטיבי וקל לשימוש, עם מסך מגע בעל תאורה נוחה, מספר רב של אפשרויות ואף אפשרות שליטה מרחוק באמצעות המחשב או הסלולר.

 

גמישות לשינויים

כפי שכולנו יודעים, הקדמה הטכנולוגית רצה מהר מכפי שאנו יכולים לעמוד בה. מסיבה זו אנו נוטים לבצע שינויים בבתים שלנו אחת למספר שנים, על מנת לשדרג את איכות החיים שלנו בהם ולהתאימם לחיים המודרניים. לכן, בבחירת מערכות בית חכם חשוב מאוד לאפשר מראש הרחבות ושינויים כאלו ואחרים בעתיד. בחרו מערכת שאינה מכבידה על לוח החשמל ומסוגלת לעבור שדרוג עתידי בקלות יחסית, עם חיבורים חדשים, יותר יציאות ויכולת מהותית של לוח הפיקוד לעמוד בעומס מבלי לקרוס.

 

חופש פעולה מקסימאלי

זכרו כי אותו לוח פיקוד למעשה "מתקשר" עם מכשירי החשמל השונים לשם ביצוע הפעולה וקביעת עוצמתה. לוח הפיקוד צריך להתאים למגוון הרחב ביותר של בקרי המשנה ומכשירי החשמל על מנת שאתם, בעלי הבית, לא תהיו מוגבלים בבחירות שלכם. הבחירה האידיאלית היא של מערכת פיקוד אוניברסאלית. מערכת זו לעולם לא תגביל אתכם וכמו כן, תאפשר לכל בעל מקצוע לתחזק ולתקן אותה במידת הצורך ללא כל בעיה.

 

מעקף המערכת

גם הבית החכם ביותר עשוי לגלות סימני תקלה לאורך השימוש השוטף, ובמקרים שכאלו מוטב לו המערכת תציע לכם את האפשרות לעקוף אותה ו- "להסתדר בלעדיה". מערכות בית חכם אינן נוטות להתקלקל אך נזקים של גורם עליון (ברקים, רטיבות) בהחלט עשויים לחבל בה. על מנת להתגבר על הבעיה כדאי מאוד לבחור מערכת שניתן לנתקה בקלות, ועדיין להמשיך ליהנות מיכולת עבודה של מכשירי החשמל בבית ללא בעיות עד לתיקון.

 

התאמה אישית וליווי מקצועי

בסופו של דבר, מערכות בית חכם נועדו להתאים בצורה מושלמת לדרישות הלקוח. מסיבה זו כדאי מאוד להתקשר עם חברה ידועה ובעלת מוניטין בתחום הבית החכם, כזאת שמסוגלת לספק עבורכם את מקסימום הפונקציות (מיזוג, תריסים, סאונד, תאורה וכו') במינימום ההוצאה ולקבל יותר תמורת ההשקעה. וחשוב לא פחות – אל תשכחו לבחור במערכת בית חכם שפוגעת בצורה מינימאלית בעיצוב הבית אם בכלל, עם כמה שפחות חוטים לאורך הקירות ושימוש רב באמצעי wireless.

חדשות אחרונות